Hakkımızda


1995 yılında mühendis bir kadro ile kurulan Yağmur Fuarcılık Yayıncılık, ilk olarak Plastik & Ambalaj Teknolojisi Dergisi’ni yayımlayarak sektörde adını duyurmaya başladı. Plastik & Ambalaj Teknolojisi Dergisi, kısa sürede sektörün bilimsel ve teknolojik gelişmelerini sayfalarına taşıyan, sektör içerisinde bilgi akışı ve bilgi paylaşımını sağlayan en önemli mecralardan biri haline geldi. Yağmur Fuarcılık Yayıncılık bünyesinde 24 yıldır çıkan ve sektörün tek aylık dergisi olan Plastik & Ambalaj Teknolojisi Dergisi aynı zamanda bu köklülüğe sahip tek bağımsız yayın. Her ay ülkenin 81 ilindeki ürün üreticilerine ve tedarikçilerine dağılarak aradaki teknoloji, bilgi, tanıtım, satış ilişkisini başarıyla yürütüyor.

Dergi, yayıncılık ve tanıtım konusunda uzmanlaşma çalışmaları, Yağmur Fuarcılık Yayıncılık’ın 1998 yılında fuarcılık projelerine başlamasını sağladı. İPAF: Uluslararası Plastik ve Ambalaj Teknolojileri ve Ürünleri Fuarı, 3T: Uluslararası Metal İşleme, Kalıp ve Otomasyon Teknolojileri Fuarı ve PACK-IST: Fleksibıl Ambalaj fuarlarını İzmir ve İstanbul’da uzun yıllar boyunca başarı ile düzenledi.

Yağmur Fuarcılık Yayıncılık; bugün ise plastik ambalaj sektöründeki yaklaşık 25 yıla yakın yayıncılık ve fuarcılık birikimi ile Pi Dünya “Plastik Hammadde İhale Dünyası” projesini hayata geçirdi.  

Pi Dünya, plastik sektöründe üretici ve hammadde sağlayıcısı arasında doğrudan köprü oluşturacak dijital bir iş platformu. Her sektörden plastik ürün üreticisiyle plastik hammadde tedarikçisini; sıcak arz ve talep açısından doğrudan bir araya getirmeyi hedefliyor. Dolayısıyla hem arz ve taleplerin anında girildiği ve cevap alındığı bir tür ihale portalı hem de pazar ve marka platformu.

Yağmur Fuarcılık Yayıncılık olarak fuar düzenleme birikimimiz, sektörde tanınırlığımız, başarılı marka imajımız eklenince Pi Dünya projesi çok kısa zamanda yaygınlaşacak, sektörün dijital vizyonunda satış merkezi olarak çözüm ve fayda üreten en büyük marka kuruluşu olacaktır.