SİTE KULLANIM ŞARTLARI


Dikkat: Bu web sitesini kullanmadan önce, aşağıda yazılı koşulları dikkatle okuyunuz. Bu sitede sunulan hizmetlerden yararlananlar veya herhangi bir şekilde siteye erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi aşağıdaki “Kullanım Koşulları ve Şartları”nı kabul etmiş sayılmaktadır. Lütfen bu Şartları, Gizlilik Politikamızı ve bu belgede atıfta bulunulan diğer tüm şartları dikkatlice okuyunuz.

Genel Kullanıcılar

Henüz üyelik gerçekleştirmemiş kullanıcılar Genel Kullanıcı sıfatındadır. Genel Kullanıcılar Ana Sayfada, Alıcılar ve Satıcılar sayfasında yer alan içeriklere, buton ve bağlantılara sınırlı olarak girebilirler. Arz ve Talep kayıtlarını sınırlı içerikle görüntüleyebilirler.  

Genel Kullanıcılar üye olmadan Talep ve Arz bırakan firma formlarına erişim sağlayamazlar. Talep Görme, Arz Görme, Teklif alma, Teklif Verme, Arz Girme, Arza Sipariş Verme işlemlerini gerçekleştiremezler.

Üye Kullanıcılar İçin Şartlar

Üye adayı firmalar Alıcı veya Satıcı sayfalarındaki içeriklerin, formların detaylarına erişmek için üyelik ve şifre işlemlerini tamamlamalıdırlar. Üye kullanıcılar bu ilk aşama için herhangi bir ödeme yapmadan siteye üye olabilirler.  

Pi Dünya web sitesine üyelik kurumsal üyeliktir. Üyelik başvurusu Firma Yetkilisi tarafından yapılmalıdır. Plastik İşleyicileri Alıcılar bölümüne, Plastik hammadde satıcıları ve tedarikçileri Satıcılar bölümüne üye olmalıdırlar. Üyelik şifre aktivasyonu İlgili Alıcı ve Satıcıların kurumsal bilgileri kontrol edildikten ve doğrulandıktan sonra yapılacaktır. Sadece Plastik üreticisi, Plastik hammadde satıcısı ve tedarikçisi olan kurumsal firmaların üyelikleri kabul edilecektir.

Bu nedenle üyelik formundaki tüm zorunlu alanlar Firma Yetkilisi tarafından eksiksiz ve doğru olarak doldurmalıdır. Yağmur Fuarcılık form ve ekleriyle ilgili ek belge ve bilgi isteyebilir. Yağmur Fuarcılık gerekli incelemeleri yaptıktan sonra, doğru bilgi vermeyen ve üyelik standartlarını taşımayan üyelik başvurularını reddetme hakkına sahiptir.

Yağmur Fuarcılık Yayıncılık Tanıtım Hizmetleri Ltd.Şti., üye adayı tarafından sağlanan tüm bilgileri gizli tutacağını taahhüt eder.

Üye Kullanıcılar, üye işlemlerinden sonra edindiği kullanıcı adı ve şifre ile her defasında web sitesini kullanmaya başladığında "Kullanım Sözleşmesi’nin" yasal bağlayıcılığına da tabi olmayı kabul etmiş olur.

Üye Kullanıcıların Yetkileri

Alıcılar: Üye kullanıcılardan Alıcılar bölümüne üyelik gerçekleştiren kurumsal firmalar Arz'larla ilgili olarak; siteye Satıcılar tarafından girilen tüm arz ilanlarını detaylı olarak görebilirler. İlgilendikleri ve özelleştirdikleri arzlar için Satıcı firmaya doğrudan sipariş verebilir, çevrimiçi veya dışı yazışabilirler. Alıcı üye firmalar Talepleri ile ilgili olarak; ilk altı (6) aylık deneme süresinde talep girebilir ve taleplerine Satıcılar tarafından teklif alabilir. Alıcı üye kullanıcılar ilk altı (6) aylık deneme süreleri bittikten sonra taleplerini siteye giremez, teklif alamazlar. Bunun için deneme süreleri bittikten sonra siteye Ücretli Abone Üyeliği gerçekleştirmelidirler.

Satıcılar: Üye kullanıcılardan Satıcılar bölümüne üyelik gerçekleştiren kurumsal firmalar ilk altı (6) aylık deneme süresinde siteye Alıcılar tarafından girilen tüm talepleri görüntüleyebilir ve teklif verebilir. Üye Satıcı kullanıcılar ilk altı (6) aylık deneme süreleri bittikten sonra Alıcılar tarafından girilen talepleri sınırlı olarak görebilirler. Talebi veren firmayı görüntüleyemez, teklif veremez, yazışamazlar. Bunun için siteye Ücretli Abone Üyeliği gerçekleştirmelidirler.

Üye kullanıcı olarak Satıcılar eğer isterlerse ücretli abonelik gerçekleştirmeden siteye ücreti karşılığında Arz ilanı bırakabilirler. Arz ilanları aynı anda ürünle ilgili Alıcılara gönderilir. Arza sipariş alabilir, yazışma ve satış yapabilir. Arzlarını Piyasa Vitrini bölümünde ücreti karşılığında öne çıkarabilirler.

Abone Kullanıcıların Yetkileri

Alıcılar: Üye Alıcı kullanıcılar ilk altı (6) aylık deneme süreleri bittikten sonra talep girmek istedikleri zaman abone bölümüne giderek ilgili aboneliği gerçekleştirdikten sonra profil sayfalarından talep girişi yapabilirler. Teklif alabilir, satın alma gerçekleştirebilirler.

Satıcılar: Üye Satıcı kullanıcılar ilk altı (6) aylık deneme süreleri bittikten sonra talepleri görmek istedikleri zaman abone bölümüne giderek ilgili aboneliği gerçekleştirdikten sonra profil sayfalarından, Alıcı’nın girdiği tüm talepleri görebilirler. Abonelik şekline göre ilgilendikleri tüm taleplere giriş yapabilirler. Teklif verebilir, satış gerçekleştirebilirler. Arz girmek için de Arz İlanı ödeme sayfasından ödeme yaparak Arz ilanlarını girebilirler. Arza sipariş alabilir, yazışma ve satış yapabilir. Arzlarını Piyasa Vitrini bölümünde ücreti karşılığında öne çıkarabilirler.

Üye Kullanıcılarda Şifre Yetkisi ve Sorumluluğu:

Siteye üyelik işlemi gerçekleştiren Firma Yetkilisi otomatik olarak sistem tarafından “İşlem Yetkilisi” olarak atanır.  Üye Firmalar, Kullanıcı Ayarları sayfalarında, Siteyi kullanma yetkisine sahip üç ek kullanıcı daha seçebilirler. Üç ek kullanıcının, izin verilen içerikleri sadece görüntüleme yetkisi vardır. Alıcı veya Satıcı, işlem yetkisini eğer isterse sadece kendisinin de dâhil olduğu dört kişiden birine verebilecektir. Üye Kullanıcının, kendisi dışında firmasından İşlem Yetkilisi olarak tayin etmek istediği kişinin bilgilerini Yağmur Fuarcılık’a yazılı olarak iletmesi gerekmektedir. Yağmur Fuarcılık Üye Kullanıcının isteği doğrultusunda İşlem Yetkilisi olarak tayin ettiği kullanıcı ile ilgili gerekli işlemleri gerçekleştirir. Arz, talep, teklif, sipariş girme işlemleri, firma bilgileri güncelleme ve ücretli abonelik işlemleri için satınalma sadece "İşlem Yetkilisi" tarafından yapılabilir.

Üye Kullanıcının tayin ettiği kişilerin ve “İşlem Yetkilisi’nin arasındaki sorumluluk yetki tayini konusundaki anlaşmazlıklar, talep, arz veya tekliflere verilen onay, ret, iptal, kaldırma cevapları, fiyat verme, satın alma, satma işlemleri Yağmur Fuarcılık’ı hiçbir biçimde hukuki olarak bağlamayacaktır

Üye Kullanıcılara ait kullanıcı adı ve şifrenin gizliliği tamamen Üye Kullanıcıların sorumluluğundadır. Üye Kullanıcıları kendi hesaplarından yapılan işlemleri ister kendileri ister bir başkası yapmış olsun tamamen kendileri sorumludurlar. Hiçbir koşulda hiçbir Yağmur Fuarcılık Yayıncılık Tanıtım Hizmetleri Ltd.Şti., çalışanı veritabanımızda kayıtlı şifreleri göremez ve Üye Kullanıcılardan şifrelerini söylemelerini isteyemez; üyeler böyle bir durumla karşılaştıklarında bu talebi kesinlikle reddetmelidirler.

Kullanıcı Yazışmaları, Mesajları:

Kullanıcı ve/veya Abone kullanıcılar talep girme, arz girme, teklif verme, sipariş verme gibi işlemlerde formlara girdikleri ve siteye kayıt ettikleri içeriklerden tamamıyla sorumludurlar. Bu içerikler sitenin amacı dışında gereksiz, ilgisiz bir biçimde oluşturulamaz. Aynı şekilde içeriklerin, yazışmaların, mesajların, uygunsuz, yasadışı, müstehcen, hakaret, küfür içerikli ve ticari rekabete aykırı şekilde olması yasaktır. Benzer biçimde Üye Kullanıcılar ve/veya Abone Kullanıcılar sitedeki sayfa içeriklerine, mesajlarına, yazışmalarına üçüncü şahıslara, siteye/mobil uygulamaya ve sunucuya zarar verici spam, virüs içeren linkler paylaşamazlar.

Yükümlüğünün Sınırlandırılması

Yağmur Fuarcılık Yayıncılık Tanıtım Hizmetleri Ltd.Şti., Siteye üye/abone olanlar ve arz ilanı veren üyeler için herhangi bir satış veya satın alma garantisi vermez ve üçüncü şahıslar arasındaki ticari ilişkilerden sorumlu olmaz. Bundan dolayı Abone kullanıcılar ve Arz ilanı verenler üyeliklerini ve ilanlarını fesih ve geri çekme ve kalan abonelik üye bedelini ve Arz ilanı bedelini talep hakkına sahip olamazlar.

Yağmur Fuarcılık, Alıcılar ve Satıcılar/Tedarikçiler arasında sitenin kullanımından dolayı gerçekleşen ticari ilişkilerin yol açtığı sonuçlar nedeniyle ortaya çıkabilecek para kaybı, kâr kaybı, zaman kaybı, dolandırıcılık, ürün kalitesindeki hatalar, ürün teslim süresindeki uzama gibi durumlardan Yağmur Fuarcılık’ın bu tür hasarların çıkabileceğini önceden bildirip bildirmemesine bakılmasızın hiçbir zarar ziyan kusur talebinden yükümlü ve sorumlu olmayacaktır.

İçerik ve Verilerinin Korunması

Pi Dünya sitesi ve mobil uygulaması içeriğinde yer alan bütün yazılım içeriklerinin, kodlarının, yazılım programı şema ve detaylarının, sitenin kaynak kodlarına ait verilerin,  alıcı- satıcı- tedarikçi gibi üçüncü şahıslara ait bilgilerin, Pi Dünya sitesine/mobil uygulamasına ait sabit bilgi ve verilerin, rapor istatiksel bilgi gibi değişen verilerin, grafiklerin ve resimlerin her hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kullanılamaz. Yağmur Fuarcılık Yayıncılık Tanıtım Hizmetleri Ltd.Şti.’nin izni olmaksızın siteye link vermek, sitede yayınlanan herhangi bir bilgiyi başka bir mecra ya da internet sitesinde kullanmak, ticari veya bireysel amaçlarla çoğaltmak ve yayınlamak kesinlikle yasaktır.

Anlaşmazlık durumu

Bu Site/Mobil Uygulama, ve işbu şart ve koşullar, yerel hukukun izin verdiği ölçüde ve kanunlar ihtilafı sonucunu doğurmaksızın Türkiye Cumhuriyeti Kanun ve Mevzuatına göre yorumlanacak ve geçerli olacaktır. Bu Şart ve Koşullar sebebiyle doğan ihtilafların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır ve üçüncü taraflar aracılığı ile anlaşma sağlanması yoluna gidilmez.